ZESPO?Y NA JUWENALIA, DNI MIASTA, EVENTY, IMPREZY PLENEROWE

 

 
niusy arty?ci koncerty/wydarzenia promocje oferta kontakt  

 

 

 
 

 
 
 

AKURAT
www.akurat.pl
  
 
AKURAT to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np.: „Do prostego człowieka”, czy „Wiej-ska”, oraz z drugiej strony - lekkie piosenki, „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach jak np.: „Lubię Mówić z Tobą” czy „Hahahaczyk” (Dyskoteka Gra). Gdy w 2001 roku ukazał się debiut AKURAT – w Polsce nikt nie grał muzyki opartej na ska, rocku, reggae sięgając też do rytmiki disco. Od płyty „Pomarańcza” rozpoczął się u nas renesans takich rytmów, który trwa aż po dziś dzień, kiedy program „Must Be the Music” wygrywają zespoły otwarcie przyznające się do inspiracji AKURAT. AKURAT jest też jednym z pierwszych zespołów, które zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów. Dzięki oddaniu fanów, którzy pocztą pantoflową lansowali AKURAT wśród swoich przyjaciół, zespół stał się popularny w całym kraju, a także w Czechach, gdzie regularnie pojawia się na największych festiwalach i klubach. Status gwiazdy sceny niezależnej AKURAT zdobył trzykrotnym występem na Przystanku Woodstock. Póniej był Jarocin, Fama, występy w 7 europejskich krajach oraz koncerty na żywo w Polskim Radio. To wszystko plus kolejne udane płyty: „Prowincja”, „Fantasmagorie”, „Optymistka”, „Człowiek” i „Akurat Gra Kleyffa i Jedną Kelusa” sprawiły, że AKURAT ze swoim rockowym, energetycznym show, stał się obowiązkowym punktem programu większości Juwenaliów i częstym gościem Dni Miast.

  
 

 

JACEK KLEYFF I ORKIESTRA NA ZDROWIE
www.kleyff.pl
 
 
Gdy w 1970 wraz z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim zakładał Salon Niezależnych, z którym trzykrotnie wygrał Famę, był jeszcze studentem architektury. W życiorysie, którego starczyłoby na film długometrażowy i kilka książek, znalazło się miejsce na zarobkowe zbieranie szyszek, działalność opozycyjną, fascynację buddyzmem, malarstwo czy prace na wysokościach. Największą jego miłością zawsze jednak była i nadal jest muzyka. Salon Niezależnych po kolejnych wygranych Famach błyskawicznie znalazł się u szczytu popularności. Kabaret był jednak szykanowany z powodu politycznego wydźwięku jego twórczości, a w 1976 roku został ostatecznie ukarany przez władze PRL zakazem występów. Jacek przeniósł się na wieś, a przerwa w regularnej działalności scenicznej trwała do roku 1986, kiedy założył Orkiestrę Na Zdrowie. Grupa zaproszona na pierwszy Przystanek Woodstock w 1995 r. od razu zdobyła "Złotego Bączka"- główną nagrodę publiczności. Dziś Jacek Kleyff pracuje nad nowym albumem i regularnie koncertuje solo oraz z zespołami. Śpiewa zarówno piosenki z okresu Salonu Niezależnych jak i Orkiestry Na Zdrowie, dzięki czemu te dwie częci jego muzycznego życiorysu komponują się w jedną całość. Po twórczość Jacka sięgają też inni artyści: Ewa Błaszczyk, Maryla Rodowicz, Kuba Sienkiewicz czy zespół Akurat, a fragmenty jego przenikliwych i lapidarnych tekstów na stałe trafiły do języka potocznego. Jacek Kleyff –charyzmatyczna osobowość, erudyta pełen dowcipu i niebywałego dystansu do siebie. Tych kilka linijek to za mało by opisać tak barwną postać jak Jacek – jego trzeba posłuchać!

  
 

 

KONIEC ŚWIATA
www.koniecswiata.art.pl
www.facebook.com/KoniecSwiataOfficial

 
Koniec Świata to rock&rollowo-folkowa wizytówka Śląska. Od 2000 roku zagrali ponad 700 koncertów w Polsce, a także Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Byli na największych festiwalach: Przystanek Woodstock, Jarocin, Seven Festival, Cieszanów Festival. Na sześciu albumach wydanych przez Koniec Świata, znajdziemy energetyczne utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną. Koniec Świata na swoich płytach umiejętnie łączy trudne tematy utworów ze zwiewnymi, wpadającymi w ucho melodiami, lecz dopiero koncerty pozwalają w pełni przekonać się o ich sile. Świetny kontakt z publicznością, śpiewającą z zespołem refreny, a nawet całe utwory. Energia i profesjonalizm na scenie. To wszystko stawia Koniec Świata w gronie pretendentów do miana „głosu pokolenia ” dzisiejszych nastolatków i dwudziestoparolatków. Poza wydawaniem płyt i intensywnym koncertowaniem muzycy znajdują czas także na inne zajęcia: W 2007 roku Jacek Stęszewski i Jacek Czepułkowski skomponowali muzykę do filmu „Raj za Daleko” w reżyserii Radosława Markiewicza, a obraz ten został uznany za najlepszy film polski na Festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu. W 2012 rok wkroczyli doskonale przyjętym występem na festiwalu Odjazdy, a 19 października wydali płytę „Hotel Polonia”, która z miejsca zdobyła uznanie krytyków i fanów zespołu. Koniec Świata promował to wydawnictwo kilkudziesięcioma koncertami w całym kraju, za każdym razem gromadząc tłumy fanów. Kilkukrotnie całe sale zostały wyprzedane, a kilka koncertów, z uwagi na wielkie zainteresowanie publiczności, odbyło się dwukrotnie. Właśnie trwa ich niekończąca się trasa koncertowa.

  
 

 

JACEK STĘSZEWSKI
www.jaceksteszewski.pl
www.facebook.com/steszewskiofficial
 
Jacek Stęszewski - pieśniarz, kompozytor prezentujący muzykę z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej. Najważniejsza w jego twórczości, poza melodiami, od których nie można się uwolnić, jest jednak warstwa tekstowa: gęsta od metafor, naładowana skojarzeniami i środkami stylistycznymi, tak rzadko pojawiającymi się we współczesnym tekściarstwie. Choć raczej należałoby powiedzieć, poezji. Bo słowa utworów Jacka Stęszewskiego to najwyższej próby, kipiąca metaforami, poezja, przybrana w piękne gitarowe melodie oparte na skrzypcach, tłusto pulsującym kontrabasie, nastrojowej wiolonczeli, akordeonie i perkusji. Pełne zadumy, liryczne, ale wesołe i energetyczne zarazem. Jak sam przyznaje, w życiu najbardziej lubi tworzyć piosenki i je śpiewać. Jest samoukiem, nie ma muzycznego wykształcenia, niezależność artystyczną przedkłada ponad wszystko, co zjednuje mu rzesze fanów, zachwyconych jego bezpośredniością i ujmującym uśmiechem. Jacek Stęszewski tworzy piosenki już od wielu lat, jednak dopiero w 2014 roku podjął decyzję o nagraniu pierwszego solowego albumu. Zaprzyjaźniona wrocławska firma wydawnicza Lou&Rocked Boys, której nakładem ukazała się „Księżycówka””, dała mu całkowicie wolną rękę w sprawach artystycznych. .
 

 
 

 

  
 

 

RADIO BAGDAD
www.radiobagdad.art.pl


 
Radio Bagdad to połączenie energii, wokalnych melodii i kontestacji. Wypracowana dewiza - oszczędność formy i maksimum ekspresji, najlepiej uwydatnia się na koncertach. Zespół stylistycznie oscyluje na styku rocka, punka, rock'n'rolla i indie. Trio powstało wiosną 2004 roku w Gdańsku. Ma na swoim koncie trzy płyty: "Słodkie koktajle Mołotowa" (2007), "Kupując czerń" (2009) i "W poczekalni" oraz kilkaset koncertów.

  
 

 

  
 

 

TOTENTANZ
www.totentanz.pl
 
 
TOTENTANZ swoim debiutem w 2007 roku uplasowa? si? w czołówce polskich wykonawców rockowych. Ten energetyczny kwartet przyznaje się do inspiracji szeroką gamą różnorodnych wykonawców (głównie zagranicznych) - od spokojnych klimatów Jamesa Blunta, przez Foo Fighters, po drapieżne riffowanie w stylu Rammstein. Totentanz porusza się w klimatach niepokojących, trudnych, a zarazem przyziemnych - krytykując i piętnując trudną rzeczywistość, równocześnie odsłaniając pogodniejsze strony życia. Dorobek TOTENTANZ to cztery płyty: NIEBÓL, ZIMNY DOM, INNI oraz CZŁOWIEK - bardzo wysoko oceniane przez odbiorców i krytykę (Płyta Rocku w Antyradio, Debiut Roku - Metal Hammer, pierwsza dziesiątka na radiowej liście Trójki). W 2009 roku na DVD ukazał się doskonały koncert TOTENTANZ, na którym zespół zaprezentował swoje przeboje z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Obecnie TOTENTANZ intensywnie koncertuje w całym kraju promując swoją najnowszą płytę pt. CZŁOWIEK.

  
 

 

PIOTR WRÓBEL
www.piotrwrobelmusic.pl

 
 
Przepiękne liryczne, ale i rytmiczne utwory na śpiew, gitarę akustyczną, fortepian, kontrabas, trębkę, perkusję i ...ukulele. Mądre słowa, piękne melodie, ciekawa aranżacja, klimatyczny wystrój sceny i doskonałe wykonanie, to gwarancja dobrego koncertu Piotra Wróbla.
Nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach potrafi stworzyć z zespołem magiczny klimat i przenieść słuchaczy w akustyczny świat pięknych, ale nie trywialnych utworów. Grał i w maleńkich salkach bibliotecznych i na wielkich scenach plenerowych, za każdym razem zdobywając serca słuchaczy.
Zespł towarzyszący Piotrowi Wróblowi to zawodowi muzycy z dużym stażem scenicznym. Przez skromność nie wspominają o rockowych, folkowych i jazzowych zespołach, które tworzą bądź tworzyli. Chcą by oceniano ich jedynie za muzykę, którą wspólnie grają. Właśnie ukazał się album Piotra Wróbla pt. „Ty i Ja i Świat?”

  
 

 

THE ABSTINENTS
 

Prawdziwa muzyczna petarda. Nieokiełznany jazzowo-punkowy żywioł.
Tak mówią sami o sobie:
 
Mamy w naszym mieście niezłe garaże, a w jednym z nich siedzą i patrzą w niebosax, bas, bęben i głos. A każdy z nich to jedyny w swoim rodzaju abstynent. Jeden nie pije, drugi nie pali, trzeci nie chodzi do kościoła, a czwarty się nie onanizuje. Wdzięczni za dobrodziejstwa abstynencji, niosą sobie nawzajem pomoc dźwiękową czego efektem jest radosne uniesienie w postaci wspólnoty muzycznej The Abstinents.

 

  
 

 

MIĄŻSZ
 

Miąższ objawił się publiczności w grudniu 2008 w maleńkiej lubelskiej knajpce - Lulu Cafe. Od tego czasu zagrali już około setki koncertów. Największym sukcesem Miąższu jest zdobycie głównej nagrody Trójząb Neptuna na Festiwalu FAMA 2010 w Świnoujściu za program „Miąższ jedzie wiochą”. I rzeczywiście Miąższ jedzie wiochą, ale w najbardziej przewrotny z możliwych sposobów. Przede wszystkim bazuje na melodyjności i polskim tekście, wykorzystując przy tym tradycyjne akustyczne instrumenty takie jak kontrabas, gitara, akordeon, melodyka, piła itp. Muzyka Miąższu jest pełna energii, emocji i spontaniczności na scenie. Twórczość ich jest tak prosta, że nieprzewidywalna i przede wszystkim - niedefiniowalna. A wszystko dlatego, że Miąższ jest prawdziwy i żywy. Na debiutanckim albumie Miąższu swoich talentów użyczyli m.in. Jacek Kleyff, Czesław Mozil, Budyń, Bielas, Słoma i Gralak.

 


 

Copyright 2012 Peef Music, Wszelkie prawa zastrzeżone, zakaz kopiowania grafiki oraz treści bez zgody autorów